
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 2.1 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 35 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 15.989131 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Contact Plating | Nickel |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.1 mm |
| Min Thickness | 1.7 mm |
Stock: 12879
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14150
Ext.Price$0.14150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14150 | $0.14150 |
| 10 | $0.07075 | $0.70750 |
| 50 | $0.06379 | $3.18950 |
| 100 | $0.05752 | $5.75200 |
| 500 | $0.05126 | $25.63000 |
| 1000 | $0.04568 | $45.68000 |
| 3000 | $0.04071 | $122.13000 |
| 5000 | $0.03628 | $181.40000 |
| 10000 | $0.03234 | $323.40000 |
